Asseco w gronie Innovators 2018, wg Global Finance Magazine

Asseco Poland zdobyło prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie „Innovators 2018” amerykańskiego magazynu Global Finance. Spółka otrzymała wyróżnienie w kategorii Platform Smart Queue za system Asseco Advisory Banking Platform (Asseco ABP). Rozwiązanie to wspiera banki m.in. w efektywnym zarządzaniu procesem obsługi klientów w oddziałach. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie certyfikatów odbyło się 1 listopada 2018 r. w Londynie, podczas Global Finance Digital Banks Awards Dinner.

Asseco Poland było jedynym polskim dostawcą oprogramowania, który otrzymał nagrodę za swoje autorskie rozwiązanie dla sektora finansowego – Asseco ABP. Podczas gali spółkę reprezentowali Marcin Kwilosz, Product Manager oraz Marta Mróz-Sipiora, Product Manager z Pionu Banków Komercyjnych.

System Asseco ABP został stworzony z myślą o usprawnieniu pracy w oddziałach banków. Dzięki architekturze omnikanałowej doradcy mogą obsługiwać klienta niezależnie od tego czy proces zainicjował on za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej, centrum kontaktowego lub w oddziale. To wpływa na oszczędność czasu oraz optymalizację procesów bankowych. Przyznana nagroda jest w mojej ocenie potwierdzeniem skuteczności naszego rozwiązania i rekomendacją dla banków, które chcą brać aktywny udział w cyfrowej transformacji sektora finansowego – powiedział Marcin Kwilosz.

Magazyn Global Finance jest wydawany w 189 krajach. Jego czytelnikami są głównie osoby podejmujące strategiczne decyzje w międzynarodowych firmach oraz instytucjach finansowych.

Więcej informacji o Asseco ABP

Film Asseco ABP